Predstavitev kluba
Badminton klub Ljubljana je uradno stopil na prizorišče 22. novembra 2000 in začel izvajati aktivnosti v dvorani ŠRD Konex, kjer smo se, kot tekmovalni klub, hitro povzpeli med najboljše in po številu članov največje klube v Sloveniji. Pod okriljem vrhunskega trenerja Nikolaja Pešehonova, ki je iz Ukrajine prišel v Slovenijo in se po vrhunskih rezultatih, ki jih je nanizal kot trener reprezentance bivše Sovjetske zveze, spopadel še z izzivi, ki jih nudi nekoliko drugače obarvana scenografija slovenskega tekmovalnega športa. Nikolaj je že v zgodnjih fazah svojega delovanja v slovenski badminton vnesel principe profesionalnega treninga, kot ga poznajo v vrhunskem športu širom sveta in na začetku naletel na nemalo težav. Kaj kmalu pa so se sadovi dela pokazali na rezultatih njegovih varovancev, saj so bili skoraj vsi državni prvaki v zadnjih desetih letih, tako ali drugače, deležni njegovega strokovnega vodstva.
V Badminton klubu Ljubljana so se kalili mladinski in članski državni prvaki, ki so v zadnjih desetih letih nesporno zaznamovali potek slovenskega badmintona, prav tako pa znaten del trenerskega kadra, ki zdaj v različnih klubih po Sloveniji mlajšim generacijam igralcev posreduje badmintonsko znanje, za katero se imajo zahvaliti Nikolajevi šoli. Iz naših vrst izhajajo mladinski prvaki, kot so: Luka Kumelj, Nejc Boljka in Luka Petrič ter Tjaša Delak. Luka Petrič je po prestopu iz domačega kluba v Mariboru prišel v Ljubljano in se pod Nikolajevo taktirko hitro povzpel do naslova državnega prvaka, ki ga je potem zadržal nekaj let in sicer v več disciplinah. Tudi aktualni državni prvak in trenutno najvidnejši reprezentant Slovenije, Iztok Utroša je del svoje tekmovalne poti prehodil pod Nikolajevim vodstvom, pozabiti pa nikakor ne smemo tudi večkratne državne prvakinje Maje Tvrdy, ki je z Nikolajem začela delati že v zgodnji mladosti in ki jo je, preko številnih zaprek, tekmovalna pot ponesla do samega vrha svetovnega badmintona, na Olimpijske igre v Pekingu 2008 ter Londonu 2012. Aktualna državna prvakinja Kaja Stankovič pa je v Badminton klubu Ljubljana prehodila vse od svojih prvih športnih korakov pa do tistih, s katerimi je lani stopila na najvišjo stopničko med posameznicami na državnem prvenstvu republike Slovenije.
BK Ljubljana je s septembrom 2004 svoje dejavnosti prenesel v dvorano Športnega centra Dolgi Most, ki do danes ostaja naša matična dvorana. V ŠC Dolgi most smo se kot klub še razširili in tako pri nas danes badminton trenira, pod okriljem dveh trenerjev in mnogih vaditeljev, zdaj že okoli 300 članov vseh starostnih skupin.
Naše dejavnosti obsegajo badminton šolo za najmlajše, kjer vadijo otroci stari do deset let, tekmovalni klub, ki se ponaša z igralci iz vrha slovenskega tekmovalnega badmintona v tako rekoč vseh starostnih kategorijah, rekreacijo za odrasle, ki obsega zavidljivo rekreativno bazo okoli 100 igralcev, ki se urijo in tekmujejo na rekreativnih tekmovanjih v Sloveniji in tujini, počitniški programi za otroke in poletni kamp. Omeniti velja še naš osnovnošolski program, ki je badmintonsko vadbo vnesel tudi med obšolske dejavnosti podaljšanega bivanja v ducat ljubljanskih osnovnih šolah.
V Badminton klubu Ljubljana smo z veliko trdega dela in predanosti, tekom let, zrasli v klub, katerega potencial se nezadržno širi in ki slovenski badminton potiska naprej proti vse boljšim rezultatom. Že od prvega dne pa se trudimo slediti predvsem ciljem, ki stremijo badminton, kot športno panogo, približati ljudem iz vseh ozadij in jih, v športnem duhu združiti preko meja vsakdanjih družbenih razlik in ideoloških prepadov.